Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
217 postów 5030 komentarzy

Wiek XXI to już teraz

Jerzy Wawro - Rewolucja naukowo techniczna przechodzi w fazę, w której jej społeczne skutki będą coraz większe. Świat jest na zakręcie. Przestańmy więc myśleć o jego dogonieniu ale szukajmy optymalnej ścieżki rozwoju.

Sorry

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przepraszam wszystkich za zupełnie zbędną i pochopnie napisaną notkę na temat moch planów.

Po zastanowieniu się uznałem, że skoro kończę działalność tutaj, to nikogo nie obchodzi moja ocena ostatnich zdarzeń.

Jak już zapowiadałem, w  weekend mam dokończyć zaczęty cykl artykułów.

 

 

KOMENTARZE

 • Życząc wszystkiego dobrego...
  Z niecierpliwością czekam na dokończenie rozpoczętego cyklu "A więc wojna..."

  Pomyślnych wiatrów.
 • Trzeba jasno powiedzieć kto za to odpowiada
  - Za to co się dzieje na nE. Moim za obrażanie uczuć religijnych katolików, za promowanie treści antychrzescijanskich, hetetyckich, satanistycznych, uragacych zdrowemu rozsądkowi odpowiada Redaktor Naczelny i jego linia programowa. Oraz pan Ryszard Opara, który firmuje to co się dzieje na nE swoim nazwiskiem. I nie dajmy się nabrać, że z anonimowością adminow nic się nie da zrobić. Wystarczy jak się wprowadzi zasadę, że w pierwszym komentarzu będzie kilka słów wprowadzających, np. polecam ten artykuł jako polemikę z wczorajszym tekstem blogera ... Nie potrzeba do tego żadnych zmian w skrypcie i innych ustaleń. A na Rednacza proponuję osobę lub osoby, które dały się poznać że są rozsądne i odpowiedzialne: Rebeliantke i Pluszaka. Dziękuję. I mam nadzieję, że Nowy Ekran da się jeszcze uratować.
 • @Mind Service 19:43:41
  Ne jest ratowane i reformowane od 2lat, z jak widać, coraz bardziej imponującym skutkiem. Jakaś analogia, czy coś.. Nawet PO-PIS jest. Do wczoraj wspólny AWS - akcja wyborcza, no a dziś zajadli wrogowie o swoich światach.

  Powiedz mi, na których portalach jest tak eksponowany KK, jak na NE?
  Wymieniaj nazwy.

  Mało tego można by wyciągnąć wniosek odwrotny, czyli im więcej ataków na KK i lemingozy tym lepiej dla biznesu i oglądalności, więc ratujemy, czy nie???

  ----------------

  Jerzy Wawro, niezgadzam się, a Pana podanie odrzucam;p
  Panie Jerzy, no ja wiem, że wasz konflikt poszedł zdecydowanie za daleko i widziałem, że Pana prowokują, ale raczej nikt mnie nie posłucha żeby się opanować.
  Nie w tym wszak rzecz, że wy macie odmienne opinie i poglądy, tylko jak się ścieracie nieodrodne syny systemu i Pan na tle wypada zdecydowanie lepiej, więc chyba nie ma co dramatyzować...

  Pozdrawiam.
 • @Mind Service 19:43:41
  Tak w zasadzie to każdy z artykułów ma kilka słów wprowadzających (tzw. lead), ale jest to miejsce gdzie tekst pisze autor postu.
  Gdyby jakikolwiek admin miał dodawać swoje 3 grosze, to po pierwsze było by to więcej pracy, a po drugie było by to tylko jedno zdanie, być może przeciwko kilku innym zdaniom gdyż jak wiadomo to co się podoba jednemu nie podoba się drugiemu.

  A może rozwiązanie wbrew pozorom jest proste? Kilka "klubów", a zamiast jednej jedynki - slider z kilkoma miejscami na teksty. W takim wypadku całkiem prawdopodobne że mogłaby wystarczyć tolerancja i dystans do innych autorów i postów, piszących "nie po myśli" i "odmiennie" od tych "wron" co siedzą w "gnieździe".

  Dzięki za uznanie :). Zaproponowaliśmy p. Oparze kandydata na naczelnego, czas pokaże jak się sprawy potoczą. Na pewno dobrze by było aby zamiast tego "trzaskania drzwiami" pomęczyć się jeszcze trochę i poczekać "co się urodzi", bo wyjść można w każdej chwili, ale jak mamy cokolwiek zmieniać to lepiej by było aby było ludzi jak najwięcej, bo podobno w jedności siła. Ale jak już pisałem kiedyś, tym którzy są przy korycie chodzi dokładnie o to aby nie było jedności, bo wtedy łatwiej rozporządzać narodem.
 • @Torin 20:04:45
  Raczej nie od 2 lat, a od lutego, od czasu "padu", gdzie konsekwencje "padu" wciąż jeszcze są widoczne. Do lutego i od lutego to wg mnie dwa różne rozdziały.

  KK na NE doczekał się swoje zakładki, choć tak na prawdę powinien być w jednej zakładce pod szyldem "Religie", bo niby dlaczego KK ma być oddzielnie, a inne religie mają być "w jednym kotle"? Jest zakładka KK, i co? ile osób tam pisze? 10 - aż?
 • Drogi kolego, porównywanie tego arcyszkodnika Balcerka
  do Pana Opary i s-ka, to straszne nadużycie, popatrz na sam rozmiar strat.

  A jeśli chodzi o nasz mikro-światek, to niestety, za ŁŁ zaaprobowaliśmy oddanie się kapitałowi w niewolę, nikomu nie chciało się zaangażować w tworzenie społecznej witryny, jak to w Polsce, lepiej niech zrobi kto inny i za własną kasę, a my skorzystamy.

  Czy było to rozsądne ? Dawało kopa na początek. Ale niewola jest niewolą, a kapitał nigdy żadnych obiecanek nie dotrzymywał. Jakiekolwiek próby samoorganizacji autorów w celu wywarcia wpływu też się nie udały. Może my, Polacy, jesteśmy całkowitymi nieudacznikami jeśli chodzi o życie społeczne.

  Czy można udowodnić, że jest inaczej ? Że do czegoś się nadajemy ? Dlaczego w stanach różne organizacje społeczne mają małą, ale szansę ? A u nas absolutnie nic. Każda próba zbudowania czegoś wspólnego jest natychmiast piętnowana jako komuno-socjalizm ?

  Ufundowanie witryny przez jakieś indywiduum, nawet takie, którego deklaracje się nam podobają, też niesie zagrożenie - jesteś tolerowany tak długo, jak długo nie dotkniesz jakiś fobii gospodarza.

  Żałuję, że nie będzie Pan tu więcej pisał. Prawdę mówiąc, liczba autorów, których czytam (pomijając doniesienia), zmalała do kilku. Nie tylko z powodu odejść. Niektórzy najwyrażniej przeżywają sezon ogórkowy, i czytać ich się nie da. Jeśli nie nE to co ? Do przeczytania może coś się w sieci znajdzie, ale do przedyskutowania - to już gorzej. Tu było jakieś ustabilizowane grono adwersarzy.
 • @interesariusz z PL 20:15:15
  przerwałem, bo jak to na nE, przestałem widzieć, co piszę. To taki doskonały skrypt !!!! hi hi

  Oczywiście może Pan publikować wszędzie. Ja nie mam teraz na to czasu. I ta moja awersja do rejestrowania się. Tu już jestem.

  Jeśli znajdę czas, i zdecyduję się odejść, to tylko na własne. Ale z tym własnym to nie taka sielanka, przede wszystkim jestem zupełnym ignorantem jeśli chodzi o wolność słowa. Ja sam nie wystarczę. Muszę mieć ochornę prawną.

  I to właśnie jest najpoważniejszy argument za witryną społeczną przeciw witrynom indywidualnym.
 • A tak z ciekawości zapytam:
  Gdzie Szanowny Autor zamierza publikować własne teksty?
  Bo... jakby... sam mam mały dylemat: od września (lecz nie wcześniej) planuję powrót do pisania bloga, mam jednakże coraz więcej wątpliwości, czy restartować moją publicystykę na NE.

  A tak na marginesie: jeśli takie są największe pomyłki życiowe Jerzego Wawry jak wymienione w notce, to szczerze gratuluję. Jest Pan prawie nieomylny.
 • @Michał Mikołaj Marys 21:15:53
  Możesz mi coś wytłumaczyć, bo coś tu chyba nie hallo.
  Michał Mikołaj Marys 0 postów, 306 komentarzy, 100440 odsłon
  To kim byłeś w poprzednim "życiu"?
 • @
  Czy warto odchodzić? Wszędzie jest coś do zrobienia, tu także.
 • @gallux 21:25:09
  W poprzednim "życiu"?
  Nie wiem.
  W tym życiu:
  Cały czas jestem sobą.
  Na NE pisałem jednak pod nickiem, który zniknął razem z notkami tu publikowanymi.
  Nick zniknął, lecz opis na blogu pozostał bez zmian.
  Poza tym: czy ma to jakiekolwiek znaczenie?
 • @rerak 21:40:52
  :-)
  A po cóż miałbym z tego czynić tajemnicę?
  To naprawdę mało istotny szczegół. Przynajmniej dla mnie.
 • Moje dwie największe pomyłki w życiu!
  Jerzy Wawro: "Pierwsza: uwierzyłem, że Mazowiecki z Balcerowiczem mają zamiar reformować kraj.
  Druga pomyłka dotyczy Nowego Ekranu. Naprawdę wierzyłem do niedawna, że Ryszard Opara chce zbudować prężny portal blogerski."
  -----------------------
  A może więcej tolerancji?

  Z filmiku "wywiad z Czeczetkowiczem" widać jak pan Opara ma trudności ze stawianiem dziennikarskich pytań wprost. Z kolei Czeczetkowicz opowiada Oparze całkiem inną wersję swoich poglądów niż prezentuje w ocenzurowanym na Youtube filmiku.

  Oczekiwanie cudów, czekanie na Wodza (Godota), jakie to polskie i katolickie!
  Napisz, czy gdy już odejdziesz z nE to zlikwidujesz swoje notki?
  Zainteresowani powinni mieć czas i zabezpieczyć sobie Twoje notki do późniejszego poczytania.
 • @adevo 22:21:23
  Nie mam zamiaru niczego kasować.
 • @Michał Mikołaj Marys 21:15:53
  Od wielu miesięcy noszę się z zamiarem uruchomienia czasopisma internetowego (http://argumenty.net/). Myślałem, że uda się to zrobić we współpracy z NE. Ale biorąc pod uwagę kierunek zmian NE, nie widzę w tym żadnych plusów. Dlatego uruchomię blogi jako podstronę czasopisma (ale nie będzie ona otwarta, tylko dla redaktorów pisma - więc nie zamierzam robić konkurencji dla NE)
 • @Michał Mikołaj Marys 21:15:53
  To może ja napiszę, że grzesiekZ (piszący też na NE) tworzy nowe blogowisko http://www.noweblogi.pl/ . Zanosi się na to, że wkrótce będzie tam full HD :-)

  Jest w sieci sporo miejsca na inicjatywy zbiorowe i indywidualne, a dotrzeć tam można jedynie przez informację o nich.

  Jeśli Autor (Pan Jerzy) pozwoli, to w następnym komentarzu „wrzucę” moje dwa krótkie spoty o tym portalu.

  Nie ukrywam, że pasjonuje mnie to miejsce i zachęcam Pana, by w czas letniej kanikuły zerknął Pan tam i pomyślał, czy od września może właśnie tam?, lub też tam?

  Pozdrawiam :-)
 • @rerak 21:59:24
  Cenne uwagi.

  Zmiana (podobno) została wpisana w nasze życie jako coś nieuchronnego - taki ludzki los. Lecz przemiana (osobowa), jeśli ma faktycznie miejsce, sama spontanicznie zaczyna obrazować się (przejawiać) tam, gdzie ma to dla nas znaczenie - dla mnie bardziej w realnym życiu niż w sferach wirtualnych dyskusji.

  I cóż mam rzec? Może tylko, że kolejne teksty napiszę (nie wiem jeszcze gdzie? - pewnie na niezależnej witrynie) jako Michał Mikołaj Marys lub Michał M. Marys... A ponieważ co byłem napisałem jako Synergie mam na twardym dysku, niektóre stare teksty powrócą do przestrzeni publicznej.
 • @InaMina 22:44:25
  Tak uczynię. Dzięki. :-)
  Pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro 22:39:11
  Jeśli coś piszę, to nie przestaję być sobą.
  I raczej nie mam pociągu do zamkniętych (elitarnych) klubów.
  Powodzenia.
 • ---------------
  http://www.youtube.com/watch?v=8xP7VigNHGQ
 • @Michał Mikołaj Marys 22:56:01
  Nie chodzi o elitarność, ani zamkniętość, tylko o stworzenie mechanizmów stałego podnoszenia poziomu treści.
  Stąd niestety konieczność jakiejś selekcji początkowej. Chodzi o to, by z portalem byli związani ludzie tworzący zespół (z tym też wiąże się inny model własnościowy). Wydaje mi się, że to jest kierunek rozwoju, w którym są olbrzymie możliwości do wykorzystania.
 • @rerak 20:37:55
  Jesteś zwyczajnym kłamcą i ślepcem.
  Jeśli nie potrafisz czytać to wróć do podstawówki.

  Jeśli tak dalej będziesz smrodzić to zacznij sobie wymyślać nowy nick. Ten może być tutaj nieaktualny.
 • @Jerzy Wawro
  " Nie mam zamiaru niczego kasować."

  Poprzednią notkę Pan skasował, nie zdążyłem jej przeczytać.

  Mógłby Pan przesłać mi na PW ?
 • @rerak 00:28:04
  Nawet jeśli zawinił kto inny to ja publicznie wziąłem na siebie odpowiedzialność.
  I publicznie przeprosiłem.

  Jeszcze coś powinienem zrobić ?
 • @rerak 21:40:52
  Wyszło na to, że mój komentarz z 23.04.2013 z godziny 21:08:51, odnoszący się do komentarza "Synergie 19:58:26", stał się dla komentatora "rerak" źródłem informacji o zmianie nic'a "Synergie" na nic "Michał Mikołaj Marys".

  Dla porządku oświadczam, że pomimo bezwiednego zostania Cyber Źródłem, moja z gruntu katolicka i polska tożsamość pozostaje bez zmian.
 • @Jerzy Wawro 23:53:29
  Brzmi rozsądnie.
 • @Andrzej Madej 05:57:38
  Zaiste: Wielka to jest zasługa i sprawa wielkiej wagi, Panie Andrzeju.

  Gdy jedno nic zmienia się w drugie nic, nic nie zmienia się, czy coś się zmienia?

  Gdy " moja z gruntu katolicka i polska tożsamość pozostaje bez zmian", Andrzej Madej zmienia się, czy się nie zmienia?

  Tożsamość, czy przynależność?
 • @. . 02:39:09
  Masz rację. Kaktus też jest wolny. Zwłaszcza, gdy wyrasta na dłoni. :-)
 • @Michał Mikołaj Marys 06:42:43
  Sądzę, że największym deficytem społeczeństwa cyberprzestrzeni jest zaufanie. Te dwa wymiary naszej tożsamości tworzą galimatias dezintegracji. Galimatias rozchodzenia się prawdy i dobra. A tu tymczasem nie ma samorządności bez solidarności :)

  Dlatego cenę sobie wskazywanie źródeł i znaków tożsamości, boleję nad wprowadzeniem zmian, którymi blokujemy ich jednoznaczność.

  Mam nadzieję rozważyć to kiedyś z Panem dokładniej, w bardziej odpowiednich okolicznościach (może bezpośrednio w Krakowie :)).
 • @Jerzy Wawro
  "... skoro kończę działalność tutaj..."

  Rany, coś mi umknęło?
  Szanowny Pan ma zamiar nas porzucić?! Mam nadzieję, że na krótki okres.
  Żal by było stracić taką trzeźwą i rozsądną głowę.

  Serdeczności
 • @jazgdyni 08:15:32
  Pan ma przynajmniej sonar.
 • @SpiritoLibero 00:01:39
  Nie skasowałem, tylko zmieniłem treść (skasowałbym, gdyby nie komentarze, jakie już pod nią się pojawiły).
  Nie napisałem niczego, co nie byłoby powszechnie wiadome i czego wcześniej nie pisałem w komentarzach. To co było w niej nowego - pozostało.

  Dodam tutaj coś, o czym do tej pory nie pisałem, a co po zastanowieniu się uznaję za główną przyczynę zarówno moich decyzji, jak i kłopotów NE.
  Tego typu portale można podzielić na dwie kategorie: neutralne platformy i właściwe portale społecznościowe. W pierwszym przypadku (Twitter, Facebook, NaszaKlasa) trzeba trafić w powszechne potrzeby i mieć dużo pieniędzy lub dużo szczęścia. Słowem to bardzo trudny biznes, którym NE z pewnością nie jest. Drugi typ rozwija się dzięki zaangażowaniu użytkowników. Rodzi się poczucie wspólnego budowania wartości. Mądre kierownictwo portalu potrafi je wzmocnić. Najprostszym sposobem, nie wymagającym większego wysiłku jest jasna linia programowa, wokół której gromadzą się odpowiedni ludzie. Obecną linię programową oceniam krytycznie, ale nie będę tematu drążył, bo to (już) nie mój biznes.

  Moje zdanie potwierdzają obiektywne wskaźniki. Obserwuję od kilku tygodni pozycję portalu na alexa.com. Przez dłuższy czas była tendencja wzrostu (czyli zmniejszania się wskaźnika) o około 10tys dziennie. Kilka dni temu to się załamało - pomimo wyraźnego wzrostu ilości blogerów i komentatorów, a przecież mamy wakacje (teraz spadek jest średnio 3-4 tys dziennie). Biorąc pod uwagę wielkość obecną (ok 260tys) bardzo wątpliwe, by ta linia programowa doprowadziła do miejsca jakie było rok temu (ok 20tys).
 • @Jerzy Wawro 22:39:11
  czasy, w których czytało się różnych guru, bez możliwości podjęcia dyskusji, powoli przemijają (matoły myślą, że pies jest pogrzebany w nośniku, czyli papierze, i to jest przyczyną upadku gazet.)

  Powoli aktywny czytelnik zastępuje biernego.

  Co przedstawiam pod rozwagę.
 • @InaMina 22:44:25
  jestem przeciwnikiem nowych blogów, jako że organizacja jest tam czysto kapitalistyczna.

  Wystarczy, że jestem zmuszony nabijać kabzę Portugalczykom.
 • @Michał Mikołaj Marys 22:44:41
  a mnie używanie dwóch imion śmieszy.
 • @Jerzy Wawro 08:47:49
  Statystyki unikalnych wejść w ostatnich dniach znacznie wzrosły. Daleko im jeszcze do najlepszych czasów ale tendencja jest pozytywna.

  Niech mi Pan powie jak w trzy tygodnie można naprawić coś co zostało powalone praktycznie na glebę ?

  Zna Pan takiego geniusza ?
  Może tylko ten od pejsbuka. Ale on to geniusz...
 • @SpiritoLibero 09:56:35
  "unikalne wejścia" to są te wejścia mimo woli ?
 • @Jerzy Wawro 08:47:49
  PS.
  Poza tym parę projektów leży i czeka, Pan doskonale wie o czym mówię.

  Mogliśmy już być dużo dalej.
  Ale to nie moja wina ani Pańska.
  ( Choć w sumie jednak moja )

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 09:38:11
  Trzylecie rozwalania i umacniania Nowego Ekranu, było by dobrą okazją do refleksji o więziach społeczności cyberpaltform. Myślę, że nasz gospodarz, dzięki któremu ten fragment Polski rozwija się w trudnym partnerstwie nie komercyjnej pracy i kapitału, powinien zamówić u akademickich uczonych systematyczny ogląd tej sytuacji. Do wykonania za darmo !

  Myślę, że Ryszard Opara ma wszelkie tytuły do prowadzenia debaty o zmianach politycznej roli mediów programowanych i mediów interaktywnych. Że ma tytuły do zaproszenia do tej debaty Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Uczelni zajmujących się komunikacją medialną, prywatnych właścicieli portali ...

  Myślę, że taka debata była by cenna i dla nowego systemu edukacji i dla samorządności terytorialnej, demokracji ...

  Wiem, że Ryszard Opara nie powinien tracić czasu na doskonalenie programów zmian ustrojowych, czy kompetencji dziennikarstwa śledczego.
  Bo szkoda na to jego i naszego czasu.
 • @interesariusz z PL 09:39:12
  Śmiech to zdrowie. Jedno zwyczajowo wystarcza.
 • @interesariusz z PL 09:38:11
  Napisałeś: „jestem przeciwnikiem nowych blogów, jako że organizacja jest tam czysto kapitalistyczna.”
  Zawsze wydawało mi się, że rozumiem to, co piszesz w komentarzach, tym razem – nie bardzo wiem, o czym myślisz?

  Obserwuję powstawanie nowych blogów i nijak nie umiem tam dopatrzyć się kapitalizmu, zwłaszcza czystego. Odwrotnie, widzę, że Grzesiek pilnie obserwował życzenia i potrzeby blogerów, w tym Twoje i wdraża je właśnie tam.

  Mogę tylko domniemywać, ze nie zajrzałeś tam na zasadzie ,nie, bo nie’, lub zajrzałeś dawno i tylko na SG, a nie w „sprawy wewnętrzne”.

  Nie wiem jak zachęcić Ciebie do weryfikacji swojej opinii?
  Może tak?:
  http://www.youtube.com/watch?v=Bdls4HBLmFE

  http://www.youtube.com/watch?v=O7XH_4VladA


  Niech mi wybaczy Jerzy Wawro, że bez jego zgody chwalę się tu swoimi filmami :-)

  Pozdrawiam :-)
 • @SpiritoLibero 09:56:35
  Proszę mnie źle nie zrozumieć.
  Podałem notowania alexa.com jako pewne obiektywne odniesienie (pozytywny trend wyhamowuje), ale problem (jeśli można to nazwać problemem) leży zupełnie gdzie indziej.
  W portalach społecznościowych o jakich piszę każdy użytkownik podejmuje decyzję, czy chce tu być, czy nie, a szefostwo portalu kształtują go tak, by decyzje pozytywne podjęła określona grupa osób. Na przykład portal dla hakerów będzie atrakcyjny, jeśli są na nim inni hakerzy skłonni dzielić się tajnikami swej wiedzy.
  Uznałem, że NowyEkran nie jest atrakcyjny dla mnie i tyle. Nic wielkiego.
  Nie można mieć o to do nikogo pretensji. No chyba, że Pan realizuje coś wbrew ustaleniom z R. Oparą. Ale to możemy wykluczyć, bo R.O. robi mniej więcej to samo.
 • @Andrzej Madej 07:56:59
  Słusznie. Zaufanie to klucz do prawdziwych i dobrych relacji między osobami.

  Tożsamość osoby lokuję jednak głębiej niż kwestie przynależności do narodu czy religii. Takie podejście ma oczywiście swoje zalety - nie zamyka szansy na zrozumienie drugiego człowieka, niezależnie od tego kim on jest i w co wierzy; ma też pewną wadę - naraża na niezrozumienie ze strony różnej maści fundamentalistów.

  Zaufanie to podstawa zdrowia psychicznego. Z tym zastrzeżeniem, że staram się przede wszystkim dbać o zaufanie w relacjach z osobami w realnych relacjach codzienności.

  Na cyberprzestrzeń nie mam zbyt wiele czasu. I pewnie się to nie zmieni w najbliższych miesiącach.
 • @Jerzy Wawro 11:12:36
  " Uznałem, że NowyEkran nie jest atrakcyjny dla mnie i tyle. Nic wielkiego "

  To Pańska suwerenna decyzja a my możemy jedynie być wdzięczni za wysiłek i pracę, którą wykonał Pan dla NE.

  " No chyba, że Pan realizuje coś wbrew ustaleniom z R. Oparą."

  Wszelkie ważne decyzje zapadają w szerszym gronie wiec nie ma mowy o żadnej "samowolce".
  Jakieś wpadki mogą sie zdarzyć ale dopiero docieramy się. :)
 • Jerzy Wawro
  Osobiście bardzo lubię Pańskie artykuły i ubolewam nad Pańskim odejściem. Nie zgadzam się, że nie jest to portal dla Pana.
 • @Krzysztof Grzelak 16:33:35
  Podpisuję się.

  Maciek
 • @Mind Service 19:43:41
  Uczucia religijne katolików obraża prawda naga i wasze postępowanie.
  Jakbyście byli w porządku to by nie było problemu.
  Jedyne co możecie to krzyczeć tak jak żydzi o obrazie, zniesławieniu i domagać się cenzury.
 • @NUS 17:00:50
  Czy ty jesteś tak tępy czy tak zaślepiony nienawiścią? Więc możesz sobie krzyczeć, ale na takich jak ty jest Kodeks Karny Art. 196. Obraza uczuć religijnych.
 • @Mind Service 23:07:23
  Proszę nie grozić bezpodstawnie użytkownikom.
 • @SpiritoLibero 23:43:45
  Bezpodstawnie to Ty się odzywasz nieproszony. I atakujesz katolików, patriotów i Polaków. A bronisz heretyków, satanistów i agentów. Takie dostałeś zadanie?
 • Szczerze żałuję
  że Pan odchodzi. Ja już miałem kilka momentów, w których chciałem zrezygnować z komentowania i śledzenia wiadomości na NE. Wróciłem tylko dla kilku autorów (pomimo dystansu wobec wielu innych oraz bardzo ograniczonego zaufania do właściciela). Jednym z tych autorów był Pan. Kto wie czy nie odejdę teraz wraz z odejściem Jerzego Wawro...
 • @InaMina 10:29:57
  źle dobrana muzyka ! Powinna być DOKŁADNIE ODWROTNA !!!
 • @Ultima Thule 23:35:14
  Gusta i guściki, wrażliwości i te nad ..., trudno temu podołać w 30 sekund.
  Ja uznałam, że muzyka musi być właśnie taka (z bazy, jaką legalnie posiadam), do wyrażenia treści obrazu, który zobaczyłeś.

  Jeśli coś Ciebie zdenerwowało, poruszyło, to czy naprawdę była to ta muzyka? ;-)

  Pozdrawiam :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej