Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
217 postów 5030 komentarzy

Wiek XXI to już teraz

Jerzy Wawro - Rewolucja naukowo techniczna przechodzi w fazę, w której jej społeczne skutki będą coraz większe. Świat jest na zakręcie. Przestańmy więc myśleć o jego dogonieniu ale szukajmy optymalnej ścieżki rozwoju.

Polityka klastrowa - stanowisko MNiSW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po Kongresie Klastrów w Sejmie RP zwróciłem się do trzech ministerstw z prośbą o uzupełnienie informacji na poruszane tam tematy.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, którego rola w kształtowaniu polityki klastrowej jest chyba kluczową. Termin urzędowy (2 tygodnie) mija jutro. Już dzisiaj dostałem odpowiedź Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odpowiedź ta znajduje się na portalu klastry.org.

KOMENTARZE

  • Było społeczeństwo klasowe, potem demokracja czyli hierarchiczny układ
    władzy centralnej plus niewolnicy trzymani na smyczy hakiem i paragrafem.
    Teraz jest pomysł na klastry, czyli jakiś plaster miodu gdzie każda komórka usiłuje wyrwać sobie jak najwięcej autonomii i wpływu.

    Kto znajdzie się poza klastrami, ten zdycha, albo da mu się jakiś głodowy socjal i telewizor, bez względu na potrzebę indywidualnego rozwoju.

    Władza zresztą na klastry się nie zgodzi, bo jej to pachnie stopniowym traceniem wpływu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej