Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
217 postów 5030 komentarzy

Wiek XXI to już teraz

Jerzy Wawro - Rewolucja naukowo techniczna przechodzi w fazę, w której jej społeczne skutki będą coraz większe. Świat jest na zakręcie. Przestańmy więc myśleć o jego dogonieniu ale szukajmy optymalnej ścieżki rozwoju.

Moje komentarze

 • @Brat Żorża 22:55:15
  "Dureń" to jest w tym przypadku po prostu stwierdzenie oczywistego faktu, czego potwierdzeniem jest przypuszczenie, że fundamentalnym interesem Watykanu mogą być "dobrze stojące siusiaki na widok młodocianych chłopięcych dupć". Cham, prostak i dureń z przerośniętym ego to dobrze pasujące określenia do twojej osoby. A z uwagi na zerową zdolność logicznej argumentacji to i półanalfabeta chyba będzie na miejscu.

  I to by było na tyle.
  Pozostawiam NE z jego plusami i minusami (do których można zaliczyć takich trolli).
  Dobranoc i bez odbioru.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Brat Żorża 21:40:10
  No jeśli to, że Guardian napisał, że "especially", coś zmienia w przedstawionej argumentacji, to musi natychmiast być zreformowane nauczanie logiki we wszystkich szkołach.
  W źródłach watykańskich podają co prawda, że chodzi o przecieki zagrażające fundamentalnym interesom Stolicy Apostolskiej, ale dla takich durni jak Ty zapewne gwałcenie dzieci to fundamentalny interes Watykanu.

  PS.
  Skoro nawet "adevo" nie protestuje przeciw temu, że głupota Twoich pseudologicznych argumentów jest oczywista, to może przyjmiesz to do wiadomości. Czy mamy nadal ciągnąć tą absurdalną zabawę?
  Obawiam się, że niedługo klawisze "h" i "a" sobie zniszczysz, a rozumu od tego i tak nie przybędzie.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @adevo 20:04:35
  Niczego nie usuwałem.
  Czasem zdarza się, że komentarz jest z jakimś błędem to go poprawiam - być może było tak o 14:56. Ten komentarz do którego odniósł się Brat Żorża widnieje pod godziną 14:59:33.

  Ta dyskusja w zasadzie nie dotyczy molestowania, czy gwałcenia dzieci (w Polsce jednak "molestowanie seksualne" ma dość szerokie znaczenie), tylko sugestii jakoby Papież wprowadził prawny zakaz upubliczniania takich faktów.

  Przy okazji zwrócę się wprost do Pana w imieniu "Brata". Może jako pokrewna dusza poprze Pan jego argument z koniunkcji? Bo wyszedł tu na kompletnego durnia i aż mi go żal.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @jazgdyni 16:57:53
  Tak zrozumiałem zdanie zawierające określenie "sami, w naturalny sposób". Choć rzeczywiście cały tekst jest o bodźcach, które powinny już otrzeźwić śpiących. Dziękuję zatem za sprostowanie/uzupełnienie i przepraszam jeśli wprowadziłem kogoś w błąd.
  Najważniejsze, że zgadzamy się co do kwestii zasadniczych.
  Nie sądzę, by moja obecność czy nieobecność na NE zmieniła cokolwiek. Nie mam czasu na pisanie częściej niż raz w tygodniu, a to w skali portalu drobny ułamek. Nie chcę też uczestniczyć w działaniach, których nie rozumiem i które nie wydają się mi efektywne. To wszystko - nic wielkiego.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Brat Żorża 15:59:40
  Kiedy inteligentny człowiek udaje wariata, to może być nawet zabawne.
  Ale gdy robi to ktoś jedynie oczytany, to bywa żałosne. Niestety.

  Mam propozycję, która powinna wszystkich zadowolić.
  Jeśli ktokolwiek tutaj uzna, że argument z "logicznej koniunkcji" nie jest wyjątkowo głupi i obnażający zerowy poziom wiedzy z logiki "wariata", to ja bardzo chętnie wykażę dlaczego się myli. OK?
  Czekam zatem na komentarz od takiej osoby.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Brat Żorża 15:08:09
  Nie muszę nic wykazywać, bo to każdy widzi. Gdybyś Szanowny Wariacie rozumiał co to jest logika, choćby na poziomie Wikipedii, to byś głupot nie wypisywał.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Brat Żorża 14:46:42
  Widzę, że głupowaty komentarz, który usunąłeś został nieco poprawiony. Ale nadal jest zbyt głupi, żebym mógł rozważyć usunięcie swojego.
  Jedyną interesującą kwestią jest dla mnie jak można być aż tak nadętym przy tak elementarnych brakach w wykształceniu. Ale tego się od wariata nie dowiem.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Brat Żorża 14:35:56
  Muszę przyznać, że pozostawienie Brata Żorża w różnych swych odmianach na tym portalu jest dla mnie miłym bonusem.
  Żegnam po raz n-ty (mam nadzieję, że ostatni).
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • metoda "na nikandera"
  Podam jeden przykład z czasów, gdy czytałem notki tego manipulatora. W wielu miejscach i od dawna powtarza on cytat z Kadłubka: "wielkąż ci i niepojętą tchnie wonią kwiat bogactw, rób majątek uczciwie. Nie możesz, to wszelkim sposobem."
  Ma to być "niezmiennie obowiązująca doktryna gospodarcza", którą oczywiście wspiera kler.
  Zadałem sobie trud i dotarłem do źródła. Okazuje się, że cytat pochodzi z rozmowy, w której taka postawa została poddana krytyce.
  Stara ubecka szkoła.
  Więcej nikandera (i jemu podobnych) Panie Ryszardzie! A obiecuję, że będę gdzie tylko będę mógł promował pierwszy w Polsce portal palikociarni podlany patriotycznym sosem.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Brat Żorża 13:37:01
  1. Brzydkie manipulacje.
  Z tego, że nowelizacja prawa watykańskiego dotyczy dwóch kwestii: molestowania i przecieków nie wynika, że chodzi o przecieki w sprawie molestowania.
  To zresztą nie pierwszy przykład takich manipulacji dotyczących papieża Franiszka. Niedawno była kwestia nieba dla ateistów.

  2. Podobnie z tego, że ktoś kogoś pozwał przed sąd nic nie wynika.

  3. Ja nie posługuję się kłamstwami.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @nikander 13:14:52
  To już nie lubimy watykańskiego agenta Nell-Breuninga?
  Zapewne odkąd zdemaskowałem powtarzane przez Ciebie przez lata oszczerstwa - jakoby Nell-Breuning skomentował encykliki JP2 - że są na poziomie przedwojennego katechizmu szkoły powszechnej.
  Biorąc pod uwagę opinię Tymochowicza, bez wątpienia więcej nikandera = większa klikalność (a że ludzie którzy nie chcą babrać się w szambie będą uciekać - to i co z tego - to góra 20%).
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @noman 13:03:49
  Pomysł był taki, aby powstała sieć portali tematycznych, powiązanych ze sobą na zasadzie wykorzystywania treści. Dla przykładu portal edukacyjny nie może mieć struktury blogów, tylko kursów. A przecież dobry tekst na blogu może być częścią takiego kursu i odwrotnie - na bazie dobrego kursu można zrobić ciekawy komentarz. A to jedynie przykład jednej z bardzo wielu możliwości.
  Taki rozwój byłby zresztą także sposobem na poprawę merytorycznej zawartości portalu.
  Tego czy NE się cofa, czy idzie do przodu (z perspektywy Palikota pewnie to drugie) oceniał nie będę, bo już mnie to nie obchodzi.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Rebeliantka 12:27:44
  Właśnie o to chodzi. Z tymi ludźmi nie da się dyskutować nie z uwagi na ich krytycyzm wobec Kościoła, tylko poziom tej krytyki.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Ryszard Opara 12:26:19
  Potwierdzeniem słuszności mojej decyzji jest to, że nie jesteś w stanie dostrzec zła, jakim jest podporządkowanie dobra portalu Twoim ambicjom politycznym.

  Jeszcze miesiąc temu byłem przekonany, że rozwój projektów internetowych (argumenty.net) jest możliwy i korzystny dla wszystkich w oparciu o Nowy Ekran. Nie miałem planów (i dalej ich nie mam) tworzenia nowego blogowiska takiego jak NE czy S24. A z drugiej strony trudno nie docenić roli takich portali we współczesnym internecie.
  Czemu więc do współpracy nie doszło? Myślę, że dałem bardzo jasną odpowiedź (wielokrotnie).
  Oczywiście żałuję tego, bo szanse powodzenia każdego projektu oddzielnie maleją. Ale skoro nie jesteśmy w stanie nawet się zrozumieć, to jak mielibyśmy się dogadać?
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • do komentujących tu palikociarzy ....
  ... z nikanderem na czele:

  Wasz triumf jest przedwczesny.
  Waszą granicą marzeń jest te kilka procent społeczeństwa, jakie w szczycie popularności osiągnął wasz popieprzony guru. To, że sterujący NE znaleźli się wśród tych "wspierających" niczego nie zmienia.
  Jeśli ktoś mądry, to w moim tekście znajdzie o wiele więcej, niż jest w stanie wyczytać jakikolwiek palikociarz.
  Żegnam.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • malkontenctwo?
  Ponieważ zostałem nazwany "mistrzem malkontenctwa", chciałem zauważyć, że rzeczywiście z mojej perspektywy trudno być optymistą.
  Ale nie tylko mojej.....
  Na koniec wspomnianej w tekście audycji RM zadzwonił dyrektor - ojciec Tadeusz Rydzyk. Tym razem nie było optymistycznego „alleluja i do przodu”. Pojawiło się zwątpienie wobec głosów, że „naród się budzi”. Ojciec Rydzyk mówił o własnych błędach, o tym, że dał się nabrać AWS'owi – przyjmując bezpodstawnie, że ludzie przyznający się publicznie do chrześcijaństwa muszą mieć dobre intencje. Mówił także o tym, jak trudno jest do ludzi dotrzeć.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Ryszard Opara 10:13:28
  > "niezależne od jakiejkolwiek partii, służb i jakichkolwiek grup interesów"

  Chyba trzeba być kompletnym idiotą, żeby nie zauważyć, że NE ma być tylko wsparciem dla jakiegoś "Ruchu Narodowego....". Jak można kłamać tak w żywe oczy? Ja się do tego ruchu nie pisałem i nie piszę. NIe mam też zamiaru go wspierać w jakiejkolwiek formie. I o co się tu obrażać?
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Michał Mikołaj Marys 09:50:34
  dziękuję za ten link
  a co do zmanipulowania - to ja nie mam poczucia, że jestem od tego wolny.
  Opisałem telefon do RM nie bez powodu. Gdy prof. Hrynkiewicz podjęła dialog na ten temat, byłem w lekkim szoku. Jakby to było coś dziwnego, że poseł i naukowiec prowadzi publiczny dialog z kimś takim.... Sam tego nie wymyśliłem. Przyswoiłem sobie takie poglądy.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Jerzy.63 09:32:39
  http://argumenty.net/monitor/
  A więc wojna (3). Strategie obronne.
 • @Ultima Thule 09:21:10
  Linię programową wyznaczają promowane treści.
  A więc wojna (3). Strategie obronne.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej